Cyklon

Cyklon jest to kolejny rodzaj cyrkulacji wiatrów, który występuje w ruchu wirowym. Układ tych wiatrów w obrębie niżu, który przemieszcza się po liniach spiralnych od zewnątrz do środka ośrodka wiatru, na półkuli północnej kierunek przeciwny do kierunku ruchu wskazówek zegara, zaś na południowej zgodny z kierunkiem wskazówek zegara.

Cyklony występują zazwyczaj w rejonach terenów tropikalnych, gdzie zachodzi najczęściej do zawirowań powietrza, które powoduje bardzo negatywne skutki oraz ogromne zniszczenia. Najbardziej spotykanymi skutkami są powyrywane drzewa, a także poniszczone budynki, które mogą być częściowo uszkodzone lub totalnie zniszczone.

Także pogoda znacznie się zmienia podczas występowania cyklonu, a konkretniej występuje wraz z nim obfity deszcz oraz porywający wiatr o niesamowicie wielkiej sile.

Cyklon jest naprawdę niebezpiecznym wiatrem, który może zagrozić życiu wielu osób przebywających na polu rażenia tego zjawiska atmosferycznego, które może skończyć się bardzo tragicznie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.